Odpowiedzialność firmy

Odpowiadamy na najistotniejsze pytania dotyczące polityki społecznej odpowiedzialności naszej firmy oraz utylizacji katalizatorów.

Nie jest nam obojętne.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest priorytetem w naszej codziennej pracy. Firma Normetpol Recycling skrupulatnie od lat wprowadza procedury, zdobywa certyfikaty i poszerza wiedzę dotycząca przetwarzania i utylizacji odpadów – głównie katalizatorów samochodowych. Jesteśmy dumni, że przez działania firmy możemy mieć realny wpływ na poprawę jakości otaczającego nas środowiska naturalnego.

Zdecydowanie nie wyrzucaj go do kosza wraz z innymi śmieciami. Ten niepozorny kawałek złomu ma w sobie dużo cennych surowców wtórnych. Szczególne znaczenie ma zawartość niektórych metali. Najcenniejszy z nich to platyna, która ma szerokie zastosowanie nawet w przemyśle medycznym.

Każdy katalizator wyceniamy indywidualnie. Zadzwoń lub napisz do nas. Sprawdź stronę “Kontakt”. Możesz nam także drogą mailową wysłać zdjęcia katalizatora lub katalizatorów. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Układ wydechowy Twojego samochodu to miejsce, w którym możesz znaleźć katalizator. Ten element wydechu odpowiedzialny jest w dużej mierze za ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska.

Katalizatory posiadają monolit ceramiczny. Proces separowania monolitu jest dość skomplikowany. To właśnie monolit kryje w sobie cenne metale, jak platyna, pallad, które odzyskujemy i które ponownie trafiają na rynek.

Współpracujemy z krajowymi i zagranicznymi firmami specjalizującymi się w odzyskiwaniu metali szlachetnych z katalizatorów. Każdy z nich rozbieramy na czynniki pierwsze i dostarczamy do specjalistycznych jednostek odpowiedzialnych za proces preparowania katalizatorów.

Ponieważ proces utylizacji tych elementów to nie tylko odzyskiwanie metali. Katalizator używany przez lata w naszym samochodzie stanowi poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Należy go bezpiecznie zutylizować, czego skutecznie od lat podejmuje się nasza firma.